Відбулось урочисте відкриття Авіаційно-спортивного центру імені Валентини Закорецької

16 червня 2011 року в Житомирі розпочав свою роботу Авіаційно-спортивний центр імені Валентини Закорецької – унікальний спортивний заклад, подібного до якого досі не було в Україні. Тренувальна база Авіаспортцентру облаштована на території колишнього обласного аеропорту «Житомир» (аеродром «Смоковка»), де вже запрацювала ланка парашутно-десантної підготовки. Найближчим часом готуються до відкриття ланка парашутно-спортивної підготовки й ланка парашутних послуг. На черзі – літакова ланка.

В Авіаспортцентрі ім. В.Закорецької планується розвивати всі авіаційні види спорту. Але наголос робитиметься на парашутних дисциплінах – парашутному багатоборстві, класичному парашутизмі, купольній парашутній акробатиці.

Авіаційно-спортивний центр, названий на честь найтитулованішої парашутистки світу, розпочав підготовку й десантування парашутистів 16-го червня, а вже 17-го червня інструкторський склад взяв участь у святкуванні 65-річчя 8-го Армійського корпусу. Такого місто ще не бачило: на центральну площу обласного центру, майдан Соборний, приземлялись учні Валентини Миколаївни Закорецької: один з перших її вихованців Геннадій Антюфєєв, який виконав свій перший стрибок з парашутом у 1979 році,

і 19-річний Максим Слободян, який займається парашутним спортом лише з 2006 року, але торік вже виконав норматив Кандидата в майстри спорту України з класичного парашутизму.

 

Наступного дня, 18 червня, урочистості з нагоди відкриття Авіаспортцентру ім. В. Закорецької пройшли на аеродромі «Смоковка».

Поздоровити парашутистів прибули заступник Голови Житомирської обласної державної адміністрації Віктор Балюрко, міський голова Володимир Дебой, секретар міськради Наталія Леонченко, заступник міського голови Олександр Бочковський, народні депутати України, депутати Житомирської міської та обласної рад.

Після офіційної частини гості попрямували до трибуни, спорудженої на майданчику приземлення, де спостерігали показові стрибки з прапорами України, м.Житомира та 8-го Армійського корпусу, виконані інструкторським складом Авіаспортцентру ім. В.Закорецької. 

Не бачив видовищного приземлення парашутистів тільки заступник губернатора – Віктор Балюрко в цей час перебував на борту літака й дивився на відокремлення парашутистів з місця 2-го пілота.

Після показових стрибків керівники області та міста оглянули навчально-тренувальну базу Авіаспортцентру ім. В.Закорецької ти виробничі приміщення.

 

 

А в цей час гості авіасвята насолоджувались польотами літаків і вертольотів, що на запрошення Клубу «Авіатик» прибули на аеродром «Смоковка» з усієї України для участі в 5-му Всеукраїнському зльоті авіації загального призначення ім. С.П.Корольова.

 

 

 

 

 

Любителі екстриму мали можливість здійснити політ на пілотаж у кабіні Як-52 разом з досвідченими льотчиками чи здійнятись у повітря в салоні гелікоптера.

 

 

 

 

 

 

 

Ті ж з гостей, які побажали виконати стрибок з десантним парашутом з висоти 900м, проходили початкову підготовку на тренажерах навчально-тренувальної бази Авіаспортцентру ім. В.Закорецької.

Кілька годин теоретичної та наземної підготовки – і майбутні парашутисти вишикувались на лінії стартового огляду, подумки повторюючи чарівні слова «п’ятсот один, п’ятсот два, п’ятсот три, кільце, п’ятсот чотири, п’ятсот п’ять, купол».

А ввечері, після польотів і стрибків з парашутом, гості та організатори свята зібрались біля зведеного Клубом «Авіатик» концертного майданчика. Завершились урочистості пізно вночі великим багаттям і співами під гітару.