Відбувся І-й Відкритий чемпіонат Житомирської області з парашутного багатоборства

З 6 по 9 жовтня в Житомирі вперше проводився чемпіонат з парашутного багатоборства – унікальної спортивної дисципліни, яка містить стрибки з парашутом, біг і плавання. Про популярність парашутного багатоборства (в інших країнах ця дисципліна йменується парашутно-атлетичним багатоборством) свідчить той факт, що в змаганнях взяли участь спортсмени з України, Росії, Білорусі та Казахстану. Зокрема, Україну представляли багатоборці з Дніпропетровської, Запорізької, Житомирської, Кіровоградської та Рівненської областей.

7 жовтня на стадіоні "Полісся" відбулось урочисте відкриття чемпіонату з парашутного багатоборства

Змагання проводились за програмою ІІІ-го розряду й були розраховані на парашутистів, що роблять лише перші кроки в спорті. Тож якщо «доросла» програма передбачає 5 стрибків з парашутом на точність приземлення, біг на дистанцію 3000м для чоловіків і 1500м для жінок та плавання довільним стилем на дистанцію 100м, то програма ІІІ розряду містить наступні три вправи: стрибок з парашутом (десантним чи учбово-тренувальним) з оцінкою елементів стрибка та збирання парашута, біг на дистанцію 1500м для чоловіків і 800м для жінок та плавання на дистанцію 50м.

Склад колегії суддів відповідав представницькому рівню змагань, які, по суті, стали міжнародними. Головний суддя – суддя міжнародної категорії, заслужений тренер України, рекордсмен світу з парашутного спорту Валентин Плохой (м.Харків), заступник головного судді – суддя міжнародної категорії Надія Павловська (м.Київ). У складі колегії суддів – чемпіонка Радянського Союзу з парашутного багатоборства, майстри спорту, організатори спортивної роботи.

Урочиста церемонія змагань пройшла на стадіоні «Полісся» в Житомирі, де  з вітальним словом до спортсменів і суддів звернувся заступник начальника Головного управління у справах сім’ї молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації Юрій Панасюк.

Після чого було піднято прапор змагань.

Цілком природно, що делегація Житомирської області була найчисленнішою, оскільки Авіаційно-спортивний центр імені Валентини Закорецької виставив зразу кілька команд – як чоловічих, так і жіночу.

Житомирську область на змаганнях представляли команди Авіаспортцентру ім. В.Закорецької

Того ж дня на аеродромі “Смоковка”, де розташована навчально-тренувальна база Авіаспортцентру ім. В.Закорецької, розпочались стрибки з парашутом за програмою змагань. Стрибки виконувались з висоти 1000м з затримкою розкриття парашута 3 секунди. Суддя на борту оцінював техніку відокремлення парашутистів від повітряного судна та правильність введення в дію парашута. Судді на майданчику приземлення оцінювали техніку приземлення – у залежності від типу парашута, з яким виконувався стрибок. 

У перший день змагань повністю розіграти вправу не вдалось, тож стрибки були продовжені наступного дня, 8 жовтня, о 7-й ранку. Опівдні погода стала псуватись, здійнявся вітер, який нагнав хмари, але на перебіг чемпіонату це вже не вплинуло – всі стрибки, передбачені програмою змагань, були виконані вчасно. Деякі учасники виконали навіть не один, а два стрибки: ті, хто 7 жовтня приземлилися на значній відстані від суддів і через те не змогли отримати оцінку за техніку приземлення, наступного дня виконали повторний стрибок.

Проведення цих змагань – це перший крок до відродження в Україні парашутного спорту, який зараз практично знищено. Колишні спортивні аеродроми продаються під котеджну забудову, а кілька вцілілих – перетворені на комерційні заклади, де організовуються лише розважальні стрибки для заможних любителів екстриму. Під виглядом спортивних змагань в Україні зараз влаштовують тільки платні атракціони, які не мають нічого спільного зі спортом, а слугують виключно збагаченню купки чиновників та списуванню під ці “заходи” коштів державного бюджету. Єдиним винятком за останні три роки (і другим – за останні десять років) став чемпіонат у Житомирі.

Тож увага представників засобів масової інформації до І-го Відкритого чемпіонату Житомирської області з парашутного багатоборства була цілком природною, оскільки ця дисципліна – єдина серед усіх спортивно-технічних видів, що має юнацькі спортивні розряди й розрахована на участь спортсменів у віці від 12 років. Що ж стосується верхньої вікової межі, то вона не обмежена – у змаганнях з парашутно-атлетичного багатоборства беруть участь і демонструють високі результати спортсмени у віці до 60 років.

Через те програма змагань для спортсменів різного ступеню підготовки містить різні вправи. Так, наприклад, багатоборці молодшої вікової групи для отримання юнацького розряду замість стрибка з парашутом виконують стрибок з трампліна, демонструючи техніку приземлення, та відкремлюються від макета повітряного судна (а також бігають і плавають). А для отримання ІІІ дорослого розряду треба під наглядом суддів виконати стрибок з парашутом з висоти 900 – 1000м, а також вкластись у норматив збирання парашута після стрибка.

Після парашутних стрибків учасники та судді переїхали в басейн, де була розіграна наступна вправа багатоборства – плавання довільним стилем на дистанцію 50м.

 

Найкращий результат у плаванні серед чоловіків показав Денис Сьомін (Авіаспортцентр ім. В.Закорецької) – 32,1с, на другому місці Максим Слободян (Авіаспортцентр ім. В.Закорецької) – 33,2с,  і на третьому – Дмитро Латанський (Кіровоградський авіаспортклуб ТСОУ) з результатом 33,4с.

Серед жінок найкращою була Олександра Писарькова (АСК “Орехове”, Дніпропетровськ), її результат – 43,6с, на другому місці Катерина Ільїна (Центральний аероклуб ДОСААФ Республіки Білорусь, Мінськ ) – 57,2с,  і на третьому Альона Омелян (Кіровоградський авіаспортклуб ТСОУ) – 58,8с.

Після плавання, ввечері 8 жовтня, у приміщенні стадіону “Полісся” спортсмени завершували розіграш вправи №1, змагаючись на швидкість збирання парашута. У підсумку, з урахуванням оцінок за відокремленя від повітряного судна та приземлення, місця за парашутний стрибок розподілілись наступним чином. І-е місце серед чоловіків посів Дмитро Латанський (Кіровоградський авіаспортклуб ТСОУ), ІІ-е  – Валерій Вовкодав (АСК “Орехове”, Дніпропетровськ), ІІІ-е  – Борис Сухович (Авіаспортцентр ім. В.Закорецької).

Серед жінок перше місце за парашутний стрибок було присуджено Катерині Ільїній (Центральний аероклуб ДОСААФ Республіки Білорусь, Мінськ  ), ІІ-е – Євгенії Мельник (Авіаспортцентр ім. В.Закорецької) і ІІІ-є – Аліні Покровській (АСК “Орехове”, Дніпропетровськ).

У заключний день, 9 жовтня, на стадіоні “Полісся” учасники змагались з бігу на дистанцію 1500м (чоловіки) та 800м (жінки). І знову найкращий результат серед чоловіків продемонстрував житомирянин – І-е місце з результатом 5 хв. 02с серед чоловіків посів Борис Сухович (Авіаспортцентр ім. В.Закорецької),  ІІ-е – Дмитро Латанський (Кіровоградський авіаспортклуб ТСОУ) з результатом 5 хв. 32с, на ІІІ-му місці Володимир Саневич (Авіаспортцентр ім. В.Закорецької), його результат 5хв. 37с.

Серед жінок вправу з бігу виграла Аліна Покровська (АСК “Орехове”, Дніпропетровськ) з результатом 3хв. 02с, на ІІ-му місці Євгенія Мельник (Авіаспортцентр ім. В.Закорецької) з результатом 3хв. 09с, на ІІІ-му – Олександра Писарькова (АСК “Орехове”, Дніпропетровськ), яка пробігла дистанцію за 3хв 39с.

Після того, як судді опрацювали результати, продемонстровані учасниками в кожній вправі, були підбиті підсумки в багатоборстві – як у особистому, так і в командному заліках. Переможцем змагань серед чоловіків став представник Авіаспортцентру ім. В.Закорецької Борис Сухович. Срібляну медаль виборов кіровоградець Дмитро Латанський. На третьому місці – також спортсмен Авіаспортцентру ім. В.Закорецької Максим Слободян.

Серед жінок турнірну таблицю в особистій першості з багатоборства очолила Аліна Покровська з Дніпропетровська, другою була її одноклубниця Олександра Писарькова, третьою – житомирянка Євгенія Мельник.

У командній першості серед чоловіків кубок, золоті медалі та дипломи отримала команда Авіаспортцентру ім.Закорецької в складі Володимира Саневича, Бориса Суховича та Дениса Сьоміна. Срібляними медалями нагороджені члени інтернаціональної команди “Тріо-віраж” у складі Іллі Кітіна (Казахстан), Дмитра Латанського (Україна, Кіровоградський АСК ТСОУ) та Олексія Сафонова (Російська Федерація, Білгородський АСК ДОСААФ). Бронзовими – представники Дніпропетровського АСК “Орехове” Юрій Алексєєв, Олександр Борисенко, Валерій Вовкодав.

Оскільки в змаганнях брали участь лише три жіночих команди, то, відповідно до правил, нагородження в командній першості серед жінок відбулось тільки за перше місце: кубок, медалі та дипломи в Дніпропетровськ увезли Аліна Покровська та Олександра Писарькова.

Дипломами також були нагороджені тренери, які підготували переможців, а спортсмени, що виконали норматив ІІІ-го розряду з парашутного спорту, отримали відповідні довідки.

Після чого під звуки державного гімну України переможці в багатоборстві – Борис Сухович і Аліна Покровська – опустили прапор змагань.

Коментування вимкнено на “Відбувся І-й Відкритий чемпіонат Житомирської області з парашутного багатоборства”