Siófok-Kiliti DZ (Угорщина), 3 – 7 жовтня 2013 року

З 3 по 7 жовтня 2013 року доблесні українські парашутисти перебували на батьківщині Імре Кальмана, в угорському містечку Шіофок на березі озера Балатон. Щоправда, їх туди привела не любов до всесвітньо відомих оперет, а розташований на краю міста спортивний аеропорт Siófok-Kiliti з популярною в Європі дропзоною, тобто комерційним закладом, який надає послуги парашутного характеру.

Головне джерело прибутку будь-якої дропзони – це  надходження від розважальних стрибків з парашутом (тандем-стрибки та стрибки для підготовки парашутистів-аматорів за так званою «програмою AFF»). Але є умови й для тренувань спортсменів з більшості дисциплін парашутного спорту. Зокрема, керівники дропзони Siófok-Kiliti DZ та Авіаспортцентру ім. В.Закорецької домовились з наступного року спільними зусиллями обладнати угорський аеродром устаткуванням для виконання стрибків на точність приземлення на період навчально-тренувальних зборів українських спортсменів.

Розцінки: стрибок з гелікоптера Мі-8 з висоти 4000м – 26 євро, стрибок з мотодельтаплана з висоти 2000м – 26 євро, стрибок з мотодельтаплана з висоти 1000м – 13 євро. Що стосується умов для проживання парашутистів і виконання стрибків, то уяву про це може дати фоторепортаж, що наводиться нижче (автор фото – Ганна Путіліна).