Суд став на захист житомирських парашутистів

Правління Авіаційно-спортивного центру ім. Валентини Закорецької повідомляє, що Житомирський окружний адміністративний суд повністю задовольнив позов спортсменів-парашутистів до Департаменту сім’ї, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації. Судом встановлено, що директор цього Департаменту Гула Р.М. і начальник відділу Корж В.П. протиправно перешкоджали проведенню навчально-тренувальних зборів і змагань з парашутного багатоборства та класичного парашутизму.

У судовому засіданні представник  Департаменту сім’ї, молоді та спорту Корж В.П. заявив, що Житомирська обласна державна адміністрація не допустить проведення в області жодних змагань чи навчально-тренувальних зборів з парашутного спорту, оскільки спортсмени-парашутисти не підтримують Партію Регіонів та її обласного керманича Рижука С.М.

Одначе суд не звернув увагу на сміховинні доводи чиновника. Натомість Житомирський окружний адміністративний суд постановою від 27 червня 2013 року в справі №806/2793/13-а:

  1. визнав протиправною бездіяльність Департаменту сім’ї, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації щодо включення до Календарного плану фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів Житомирської області на 2013 рік навчально-тренувальних зборів з класичного парашутизму та парашутного багатоборства.
  2. зобов’язав Департамент сім’ї, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації включити до Календарного плану фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів Житомирської області на 2013 рік ІІ-й Відкритий чемпіонат Житомирської області з парашутного багатоборства.
  3. зобов’язав Департамент сім’ї, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації включити до Календарного плану фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів Житомирської області на 2013 рік Кубок пам’яті Валентини Закорецької з класичного парашутизму.
  4. зобов’язав Департамент сім’ї, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації розглянути подання Житомирської обласної громадської організації «Авіаційно-спортивний центр ім. Валентини Закорецької» про затвердження Положення про ІІ-й Відкритий чемпіонат Житомирської області з парашутного багатоборства.

Постанова суду вступила в законну силу і є обов’язковою до виконання.

Оскільки директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації Гула Р.М. відмовилась добровільно виконувати судове рішення, Житомирський окружний адміністративний суд видав виконавчий лист про примусове виконання вказаної постанови

Виконавчий лист спрямовано для примусового виконання постанови суду до Корольовського відділу Державної виконавчої служби Житомирського міського управління юстиції. Окрім того, Авіаспортцентр ім. В.Закорецької направив до прокуратури Житомирської області повідомлення про кримінальні правопорушення, вчинені Гулою Р.М. та Коржем В.П. – перевищення владних повноважень і злісне невиконання судових рішень.

Авіаспортцентр ім. В.Закорецької домагатиметься притягнення Гули Р.М. і Коржа В.П. до кримінальної відповідальності та повного відновлення в області спортивної роботи з авіаційних видів спорту, яку заблокували ці два чиновники.

Подаємо заяву Авіаспортцентру ім. В.Закорецької до прокуратури Житомирської області

*               *               *

 

9 липня 2013 р.       №15-13

Прокуророві Житомирської області

ПРОЦЕНКУ І.О.

вул. 1-го Травня,11, Житомир, 10008

Листом від 30.07.2013 №11-13 наша організація надіслала до прокуратури Житомирської області повідомлення про кримінальні правопорушення, вчинені директором Департаменту сім’ї, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації  Гулою Р.М. та начальником відділу цього Департаменту Коржем В.П., відповідальність за які передбачена ч.1 ст. 364 і ч.2 ст. 382 КК України.

Додатково повідомляємо, що Гула Р.М. не припиняє свою злочинну діяльність і відмовляється виконувати вже друге судове рішення, яке вступило в законну силу – постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 27.07.2013 року в справі №806/2793/13-а, яким Департамент сім’ї, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації зобов’язаний включити до календарного плану фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів Житомирської області на 2013 рік ІІ-й відкритий Чемпіонат Житомирської області з парашутного багатоборства та Кубок пам’яті Валентини Закорецької з класичного парашутизму. У зв’язку з цим ми отримали виконавчий лист та ініціювали процедуру примусового виконання судового рішення по справі №806/2793/13-а.

Відмову виконувати дві постанови Житомирського окружного адміністративного суду – від 08.04.2013 у справі №670/8839/12 та від 27.07.2013 року в справі №806/2793/13-а – представник  Департаменту сім’ї, молоді та спорту Корж В.П. пояснює тим, що суд виніс ці рішення на користь Авіаспортцентру ім. В.Закорецької, тобто організації, яку очолює журналіст Володимир Бойко, що в 2012 році розмістив у Інтернет-виданні «ОРД» гостросатиричну статтю про голову Житомирської ОДА Рижука С.М. Зі слів Коржа В.П., через зазначену публікацію Департамент сім’ї молоді та спорту більше не допустить проведення змагань з парашутного спорту на території Житомирської області. Цю заяву Корж В.П. зробив у судовому засіданні по справі №806/2793/13-а за умови аудіофіксації.

Таким чином, директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації Гула Р.М. та начальник відділу цього Департаменту Корж В.П. свідомо вчиняють дії, які явно виходять за межі наданих їм повноважень, перешкоджають проведенню спортивних заходів, демонстративно не виконують судові рішення, які вступили в законну силу.

Внаслідок протиправних дій Гули Р.М. та Коржа В.П. у Житомирській області наразі повністю припинена спортивна робота з авіаційних видів спорту, збірна команда області з парашутного спорту не сформована, зірвано проведення навчально-тренувальних зборів з парашутного спорту та двох змагань – ІІ Відкритого чемпіонату Житомирської області з парашутного багатоборства та Кубку пам’яті Валентини Закорецької з класичного парашутизму. Ці змагання мали проводитись на базі Авіаспортцентру ім. В.Закорецької повністю за рахунок спонсорських коштів і не передбачали будь-якої фінансової або організаційної участі з боку Департаменту сім’ї, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації. Від Гули Р.М. вимагалось лише внести ці змагання до календарного плану фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів Житомирської області відповідно до Договору про співпрацю від 06.08.2012 №8-12 та постанови Житомирського окружного адміністративного суду – від 08.04.2013 у справі №670/8839/12.

Якщо впродовж найближчих кількох днів Гула Р.М. не виконає постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 27.07.2013 року в справі №806/2793/13-а, яка вступило в закону силу, провести зазначені змагання буде неможливо. Це пов’язано з тим, що проведення ІІ-го Відкритого чемпіонату Житомирської області з парашутного багатоборства попервах планувалось з 26.06.2013 по 30.06.2013, а проведення Кубку пам’яті Валентини Закорецької з класичного парашутизму – з 22.08.2013 по 26.08.2013. Через відмову Гули Р.М. виконувати свої службові обов’язки наразі дата проведення цих змагань невідома, що унеможливлює затвердження положення про змагання, направлення запрошень учасникам і суддям, залучення необхідної авіаційної техніки тощо. При цьому, починаючи з останнього тижня вересня, проведення змагань з парашутного спорту в кліматичних умовах Житомирської області є недоцільним у зв’язку з великою ймовірністю настання несприятливих погодних умов (швидкість вітру понад 5м/с та нижній край хмар менше 1000м).

Виходячи з наведеного, просимо негайно пред’явити Гулі Р.М. підозру в скоєнні вказаних кримінальних правопорушень і внести подання для відсторонення її від посади на період досудового слідства з тим, щоби призначений замість неї виконувач обов’язки директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації невідкладно виконав постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 27.07.2013 року в справі №806/2793/13-а та видав наказ про включення до календарного плану фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів Житомирської області ІІ Відкритого чемпіонату Житомирської області з парашутного багатоборства й Кубку пам’яті Валентини Закорецької з класичного парашутизму.

Додаток

1.     Копія виконавчого листа №3465/13.

Голова Правління                                                                  В.М.БОЙКО