Увага – шахраї!

Останнім часом трапилось кілька випадків проведення аферистами неіснуючих «міжнародних змагань» і «чемпіонатів України» з парашутного спорту, у ході яких учасників примушували платити чималі кошти їх організаторам. Користуючись необізнаністю спортсменів, шахраї вступали в зговір з керівниками спортивних аеродромів, виготовляли фальшиві положення про всеукраїнські змагання чи, навіть, чемпіонати України з парашутного спорту й видавали звичайні учбово-тренувальні стрибки за офіційні змагання.

 Так, наприклад, у мережі Інтернет опубліковано повідомлення про проведення в м.Харків з 16 по 19 серпня 2012 року «відкритого всеукраїнського турніру «Кубок Дружби» з парашутного спорту в точності приземлення». Як зазначено в повідомленні, цей захід проводився начебто згідно з “Єдиним календарним планом спортивних змагань Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України”. Умовою допуску до змагань була сплата  кожним учасником по 750грн., а також придбання неіснуючих у державі «посвідчень парашутиста», які шахраї самотужки виготовляють на звичайному принтері. Вочевидь, організатори “змагань”, на які приїхали обдурені спортсмени з України та Росії, навіть не знали, що документ, на який вони послались, називається по-інакшому: “Єдиний календарний план фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів України”, і що Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України припустилось помилки і в 2012 році його взагалі не затверджувало.

Інший приклад: у мережі Інтернет опубліковано повідомлення про проведення в Київській області з 22 по 26 серпня Чемпіонату України з купольного пілотування. Відповідно до положення про цей захід, кожний учасник мав сплатити його організаторам 3500грн., «вартість протесту» складала 500грн.

Окрім того, в авіаційні організації надійшли запрошення направити спортсменів для участі у вересні 2012 року в «62-му чемпіонаті України з класичного парашутизму», що начебто проводиться на базі Рівненського Авіаційно-спортивного клубу ТСОУ. Умовою допуску спортсменів до цих «змагань» є сплата кожним по 1700грн. на користь організаторів.

У зв’язку з цим Державна служба молоді та спорту України на запит Авіаспортцентру ім. В.Закорецької роз’яснила, що ніяких «всеукраїнських змагань» чи «чемпіонатів України» з парашутного спорту в 2012 році насправді не проводилось і проводитись не буде, положення ні про які змагання не затверджувались, накази про їх проведення не видавались.

 Як вже повідомлялось раніше, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України здійснило перевірку численних фактів порушення законності під час проведення заходів з парашутного спорту. Виявилось, що впродовж тривалого часу до участі в чемпіонатах і Кубках України з парашутного спорту, всупереч вимогам частини 4 статті 36 Конституції України та статті 7 Закону України «Про об’єднання громадян», не допускались спортсмени, які не бажали вступати в громадську організацію «Федерація парашутного спорту України». Також парашутистів у якості умови допуску до змагань примушували купляти неіснуючі в державі «українські національні сертифікати парашутиста» або «посвідчення парашутиста», що самотужки виготовляли керівники цієї громадської організації.

У зв’язку з цим наказом Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Д.В.Табачника від 27 березня 2012 року №364 скасовані як незаконні «Правила змагань з парашутного спорту», затверджені 30 серпня 2010 року заступником Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту України А.Домашенком. Нових Правил змагань досі не затверджено, що унеможливлює проведення в Україні будь-яких заходів з парашутного спорту ІІІ або ІІ рангу.

 

Окрім того,   постановою Окружного адміністративного суду м.Києва від 7 травня 2012 року в справі №2а-3227/12/2670 був скасований як незаконний наказ Держмолодьспорт від 02.07.2012 №559 «Про затвердження Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2012 рік» стосовно заходів з парашутного спорту. Це судове рішення було підтверджено ухвалою апеляційної інстанції і вступило в законну силу.

Таким чином, заходи, за право участі в яких спортсмени платили особисті кошти, жодного відношення до офіційних змагань з парашутного спорту не мають. Оцінку діям шахраїв, які збагачуються шляхом обману та зловживання довірою парашутистів, мають дати правоохоронні органи.