Посісти місця на одному з перерахованих змагань.

–        на нелімітованих категоріях літаків (клас «Unlimited»);

–        на лімітованих категоріях літаків (клас «Advanced»).

На змаганнях: Вища ліга, І ліга, ІІ ліга.

1-4 – на чемпіонаті світу в багатоборстві;

1-3 – на чемпіонаті Європи в багатоборстві;

1-3 – у фіналі Кубку світу в командному заліку;

1 – у фіналі Кубку Європи в командному заліку.

Майстер спорту України

1-2 – на чемпіонаті України Вищої ліги в багатоборстві та набрати не менше 75% (чоловіки), 70% (жінки) можливої кількості очок;

1 – на чемпіонаті України І ліги в багатоборстві на набрати 80% (чоловіки), 75% (жінки) можливої кількості очок;

1 – у фіналі Кубку України ІІ ліги в багатоборстві та набрати 85% (чоловіки), 80% (жінки) можливої кількості очок.

Кандидат у майстри спорту України

1-2 – на чемпіонаті України І ліги в багатоборстві або набрати не менше 75% для чоловіків, 70% для жінок можливої кількості очок;

1-2 – на чемпіонаті України ІІ ліги в багатоборстві за умови участі у змаганнях не менше 10 спортсменів у тому числі 5 спортсменів І розряду або 2 КМСУ.

І розряд

Набрати в багатоборстві не менше 80% для чоловіків, 75% для жінок можливої кількості очок на чемпіонаті України ІІ ліги.

ІІ розряд

Набрати в багатоборстві не менше 80% для чоловіків, 75% для жінок можливої кількості очок на змаганнях не нижче регіонального рівня ІІ або ІІІ ліги за умови участі не менше 5 спортсменів ІІ розряду.

ІІІ розряд

Закінчити програму льотної підготовки другого року навчання згідно КУЛП-САО-86. Виконати залікові внутрішні польоти по програмі ІІІ ліги чемпіонату України на поточний рік у присутності одного члена Ради ФЛСУ або залікові змагання по програмі ІІІ ліги чемпіонату України на поточний рік.

Умови присвоєння спортивних звань і розрядів

1. Для присвоєння звання МСУ необхідно:

–        участь у всеукраїнських змаганнях Вищої ліги серед не менше ніж 15 спортсменів у розділі програми багатоборстві, з яких: 4 – МСУ, 6 – КМСУ, інші – І розряду;

–        участь у всеукраїнських змаганнях І ліги серед не менше ніж 15 спортсменіву розділі програми багатоборства, з яких: 5 – КМСУ, 6 – І розряду, інші – ІІ розряду.

2. Спортивне звання МСУМК присвоюється за умови участі у виді програми на офіційних міжнародних змаганнях не менше 15 спортсменів (команд), які представляють не менше ніж 12 країн.

3. Звання МСУ присвоюється за умови проведення всеукраїнських змагань за правилами змагань з виду спорту, які затверджені центральним органом виконавчої влади.

Присвоєння спортивного звання Майстер спорту України здійснюється за умови, якщо норматив виконаний на змаганнях не нижче ІІІ рангу.

ВЕРТОЛІТНИЙ СПОРТ

Посісти місця на одному з перерахованих змагань

1-3 – на чемпіонаті світу в багатоборстві;

1-2 – на чемпіонаті Європи в багатоборстві.

4-3 – на чемпіонаті Європи в багатоборстві або 1 – в одній з вправ багатоборства;

1-2 – на чемпіонаті України в багатоборстві.

3-4 – на чемпіонаті України в багатоборстві або 1 – на змаганнях обласного рівня.

На змаганнях не нижче обласного рівня набрати 80% (70% для жінок) очок за кожну вправу програми багатоборства.

І розряд

На змаганнях не нижче обласного рівня за участю не менше 10 спортсменів набрати 80% (70% для жінок) очок за кожну вправу програми багатоборства.

ІІ розряд

На змаганнях нижче обласного рівня за участю не менше 5 спортсменів набрати 80% (70% для жінок) очок за кожну вправу програми багатоборства.

ІІІ розряд

На змаганнях нижче обласного рівня закінчити програму 1-го року льотної підготовки та виконати залікові польоти цієї програми.

Умови виконання спортивних звань:

1. МСУМК присвоюється за умови участі у виді програми не менше 12 екіпажів, які представляють не менше, ніж 10 країн.

2. Звання МСУ присвоюється за умови участі у виді програми не менше, ніж 8 екіпажів.

3. Звання МСУ присвоюється за умови проведення всеукраїнських змагань за правилами з виду спорту, які затверджені центральним органом виконавчої влади.

ПЛАНЕРНИЙ СПОРТ

Посісти місця на одному з перерахованих змагань або виконати нормативи класифікаційної таблиці.

1-3 – на чемпіонаті Європи в багатоборстві.

Встановити світовий рекорд.

1-3 – на чемпіонаті України в багатоборстві;

4-5 – на чемпіонаті світу в багатоборстві;

4 – на чемпіонаті Європи в багатоборстві.

На чемпіонаті України увійти до числа 35% кращих учасників у багатоборстві.

І, ІІ розряди

Виконати розрядні нормативи класифікаційної таблиці після закінчення курсу навчально-льотної підготовки.

ІІІ розряд

Виконати програму 1-го року навчально-льотної підготовки.