Про нас
Авіаційно-спортивний центр імені Валентини Закорецької
– спортивний заклад, створений з метою розвитку авіаційних видів спорту, втілення в життя Концепції національно-патріотичного виховання та Концепції допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді, активізації діяльності вітчизняної авіації загального призначення.
Відповідно до договору з Головним управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації, Авіаспортцентру ім. В.Закорецької делеговані державні повноваження з розвитку парашутного, літакового, вертолітного, авіамодельного, парапланерного, дельтапланерного, повітроплавального спорту й спорту надлегких літальних апаратів на території Житомирської області, а також виключне право представляти ці види спорту на відповідних національних спортивних змаганнях, формувати команди Житомирської області з авіаційних видів спорту, організовувати та проводити офіційні змагання територіального рівня, розробляти календарний план спортивних змагань і навчально-тренувальних зборів.
Авіаспортцентр ім. В.Закорецької має дві навчально-тренувальні бази. Одна з них розташована в м.Житомир, на території колишнього обласного аеропорту (аеродром “Житомир-Смоковка”) – тут виконуються стрибки з парашутом. У м.Бердичів Житомирської області (злітно-посадковий майданчик “Гардишівка”) знаходиться друга навчально-тренувальна база, де розміщена літакова ланка.
Авіаційно-спортивний центр був названий в пам’ять найтитулованішої парашутистки світу, абсолютної чемпіонки світу з класичного парашутизму 1976 року, 50-кратної рекордсменки світу Валентини Закорецької, ім’я якої тричі заносилось на сторінки Книги рекордів Гіннеса як жінки, що має найбільшу кількість стрибків з парашутом на планеті.
Останні роки Валентина Миколаївна працювала тренером у єдиному в Україні державному закладі позашкільної освіти авіаційного профілю – Єнакіївському державному авіаційно-технічному спортивному клубі. Вона раптово померла 9 липня 2010 року у віці 63 роки. Але справу, якій Валентина Миколаївна присвятила своє життя, продовжили її учні, зусиллями яких Авіаційно-спортивний центр імені Валентини Закорецької розпочав свою роботу 16 червня 2011 року.
Авіаційні ланки
В Авіаспортцентрі ім. В.Закорецької планується розвивати всі авіаційні види спорту – літаковий, планерний, вертолітний, авіамодельний, парапланерний та інші. Але наголос робитиметься на парашутних дисциплінах, передусім – парашутно-атлетичному багатоборстві, класичному парашутизмі, купольній акробатиці.
Для тих, хто робить перші кроки в небо, в Авіаспортцентрі ім. В.Закорецької діє ланка парашутно-десантної підготовки. Програма початкової підготовки розрахована на 20 годин теоретичних і наземних занять та 10 стрибків з десантними й учбово-тренувальними парашутами.
Перші три стрибки виконуються з десантним парашутом Д-5 з висоти 900-1000м з літака АН-2, після чого початківець може бути допущений до виконання стрибка з цим же парашутом, але вже з висоти 2200м та затримкою розкриття ранця парашута на 35с.
Наступні стрибки початківець робитиме з керованим учбово-тренувальним парашутом Д-1-5у, опановуючи техніку відокремлення від повітряного судна та роботу з куполом.
На тих, хто пройшов початкову підготовку, вирішив зайнятись парашутним спортом і має відповідні фізичні та психологічні якості, чекають у ланці парашутно-спортивної підготовки. Спортсмени-парашутисти займаються загальнофізичною підготовкою, тренуються з бігу та плавання, вивчають основи аеродинаміки та метеорології, вчаться укладати парашути самих різних конструкцій. І, звісно, виконують стрибки з парашутами, спочатку – учбово-тренувальними, згодом – спортивними.
Підготовка спортсмена-парашутиста на першому етапі передбачає навчання основам повітряної акробатики та роботи з парашутом на точність приземлення. Курс розрахований на підготовку спортсменів 1-го розряду. По закінченні курсу підготовки спортсмен-парашутист може продовжити своє вдосконалення в складі штатної або позаштатної команди Авіаційно-спортивного центру імені Валентини Закорецької, спеціалізуючись в окремих спортивних дисциплінах: парашутно-атлетичному багатоборстві (триборство, яке містить стрибки з парашутом на точність приземлення, легкоатлетичний біг і плавання), класичному парашутизмі (двоєборство, яке містить стрибки на точність приземлення й стрибки з виконанням комплексу акробатичних фігур у вільному падінні), купольній парашутній акробатиці (побудова й перешикування фігур розкритими куполами) тощо.
Вже традиційними стали в Житомирі показові стрибки спортсменів-парашутистів Авіаційно-спортивного центру ім. Валентини Закорецької на центральні майдани міста під час урочистостей та культурно-масових заходів. Такі виступи завжди привертають увагу глядачів та слугують популяризації авіаційних видів спорту.
Але головні напрямки діяльності ланки – це підготовка спортсменів до змагань і організація та проведення чемпіонатів і кубків з парашутного спорту.
Літакова ланка Літакова ланка Авіаспортцентру ім. В.Закорецької функціонує на базі злітно-посадкового майданчика «Гардишівка», розташованого на відстані 10 км на південний захід від м.Бердичів Житомирської області біля дороги Бердичів – Іванопіль.
Експлуатантам повітряних суден максимальною злітною вагою до 5700кг забезпечується приліт-відліт, стоянка й виконання учбово-тренувальних польотів.
Відвідувачі Авіаспортцентру ім. В.Закорецької можуть здійнятись у повітря на мотодельтоплані, у кабіні літака чи гелікоптера, а також здійснити політ на пілотаж з досвідченим льотчиком на літаку Як-52 або Як-18Т чи політ по маршруту на літаках Як-12М, Як-18-Т, Як-52. Члени Авіаспортцентру ім. В.Закорецької можуть надати такі послуги:
- відео-фотозйомка з повітря;
- авіаційно-хімічні роботи;
- ознайомчі польоти;
- польоти за маршрутом;
- термінова доставка малогабаритних вантажів по Україні
На замовлення авіаційних організацій, льотчиків, планеристів тощо в Авіаспортцентрі ім.В.Закорецької здійснюється укладання (переукладання) й технічний огляд рятувальних парашутів С-4у та ПЛП-60.
Авіаційна техніка
Стрибки з парашутом виконуються цілий рік з літака Ан-2 з висот від 900 до 2200м над рівнем майданчика приземлення.
Польоти виконуються цілий рік на вертольотах Аlouette-II і Robinson R-44 , літаках Aquila 210, Як-12М, Як-52, Як-18Т і мотодельтопланах.
Як добратись і де жити
Навчально-тренувальна база парашутистів розташована на території колишнього обласного аеропорту “Житомир” (аеродром «Житомир-Смоковка») на в’їзді в Житомир з боку Києва – поруч з Київським шосе.
Для тих, хто прибуває автобусом або маршрутним таксі з Києва: зразу після в’їзду в Житомир – зупинка «Аеропорт». У місці зупинки треба перейти трасу на протилежний бік (перехід оснащений світлофором, який вмикається пішоходами) та пройти дорогою, що відгалужується від траси, кількасот метрів. Перед будинком колишнього аеровокзалу дорога різко повертає ліворуч і впирається в сірі ворота, які не зачиняються. Від воріт треба пройти далі до парашутної бази, орієнтуючись на розмітку, нанесену на асфальт.
Для тих, хто в’їжджає в Житомир з боку Києва власним автотранспортом: після в’їзду в місто слід повернути ліворуч на першому світлофорі, якій встановлений на Т-подібному перехресті. Дорога, що відгалужується від траси (вул. Авіаторів) веде на аеродром. Якщо ворота будуть прикриті – їх можна сміливо відкривати та їхати територією аеродрому до парашутної бази.
Для тих, хто рухається з центру Житомира в бік Києва: перед виїздом з міста поворот праворуч на вул. Авіаторів перед бетонним дороговказом з написом «Аеропорт».
Аеродром розташований неподалік від залізничного вокзалу та автовокзалу, звідкіля можна доїхати маршрутними таксі №№106, 121 (або будь-яким іншим транспортом, що йде в бік с.Глибочиця) до зупинки «Аеропорт», повернути перед бетонним дороговказом праворуч на вул. Авіаторів і пройтись до парашутної бази.
Для тих, хто летить «своїм ходом»: координати навчально-тренувальної бази 50.27664N 28.73973E
Дивитись повну мапу →
Аеродром оснащений стаціонарною радіостанцією з частотою 130,425 Мгц, позивний «Смоковка вишка». Телефон чергового по аеродрому +38 097 513 86 75.
На аеродромі працює кафе. Переночувати можна або в наметовому містечку на території навчально-тренувальної бази Авіаспортцентру ім. В.Закорецької, або поруч з аеродромом у готельно-ресторанному комплексі «Петроградъ» (м. Житомир, вул. Саєнка, 152-а).
Зворотній зв’язок
10008, м.Житомир, вул. Велика Бердичівська, 35
телефон: 050 327 18 02
e-mail: info@ascentre.org.ua